View Single Post
Old 03-07-2014, 03:17 PM   #27
Arwen17
Member
 
Arwen17's Avatar
 
Join Date: Mar 2014
Location: Indiana
Posts: 99

S/C/G: 216/132/120

Height: 5'9

Default

For one person who lives alone, weekly its roughly $50, depending on how organic I'm feeling. If I buy everything organic possible, then it's easily as high as $80-90 because I have to go to chains like Schnucks and Fresh Market to find organic anything. But if I ignore organic and simply buy the cheapest produce at Walmart, it's like $30.
Arwen17 is offline   Reply With Quote