View Single Post
Old 06-01-2013, 10:47 PM   #6
rainbowsmiles
Senior Member
 
rainbowsmiles's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Carolina Girl
Posts: 4,158

S/C/G: 399.7/IP Start 397.2/312.0/199

Height: 5'8

Default

Quote:
Originally Posted by Halfagain View Post
Thank you Rainbow! Welcome back!! I have missed all the colors and embellishments

I found rhubarb for $1.99 a lb today. It was beautiful and fresh, I must have bought 10 pounds. I got it washed, cut, and in the freezer. I'm tempted to go back and get more. Of course I had to microwave a bowl to test it out, it was delish!
i have been trying to come up with a recipe for rhubarb strawberry pudding...using EAS strawberry protein shake...and frozen rhubarb....but have not tried anything yet. i am still trying to formulate in my head...to use gelatin...or what to use to thicken it. any ideas??
rainbowsmiles is offline