View Single Post
Old 05-05-2011, 04:26 PM   #1
angelonadiet
Member
 
angelonadiet's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Jackson, MS
Posts: 32

S/C/G: 192.2/170/150

Height: 5'3''

Default Doing it on my own???

Hi Everyone! I'm in my 7th week of IP and have lost 20lbs!!! It's so exciting to see it fall off. My problem is I'm seriously going broke trying to afford the packets. Last night I was talking my sister who is in a different state. She doesn't have an IP clinic anywhere near her so I was helping her find the food online. I was so shocked! Right now I'm paying $4.05 per packet plus all the price of the fresh produce. I could be buying the EXACT same packets online for only $1.70!!! We really don't have any extra money but were trying to do this for because I know my health is important. Now I find out it could be 1/3 of the cost.
Do you think it's possible to do this diet just as well on your own?
angelonadiet is offline   Reply With Quote