The Cost of Eating Well?

I was poking around the 3FC forums and came across an old NY Times article about how nutrient rich foods cost more per gram than processed junk foods.  While I understand the general premises behind the article, I feel that they overlooked a large portion of the data.  Whole foods like fruits, veggies, and unprocessed [...]